Fuarcılığın devi TÜYAP, İzmir’de ihtisas fuarlarına başlıyor...


TÜYAP uluslararası fuarlarını İzmir’e taşıyor…

Fuarcılık sektörünün en büyük firması TÜYAP, ülkemizin sektördeki en önemli yatırımlarından biri olan fuarizmir’de, İstanbul’da yıllardır başarıyla gerçekleştirdiği uluslararası fuarların İzmir buluşmasını başlatıyor…

Kültür ve edebiyat dünyasında 22 yıldır İzmir ve Ege bölgesinin en büyük buluşmasını İzmir Kitap Fuarı’yla gerçekleştiren TÜYAP, 18 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında İzmir Otoshow, 2017 yılında 8 – 12 Nisan İzmir Mobilya ve Yan Sanayii Fuarı, İZWOOD İzmir Ağaç İşleme Makinaları Fuarı, aynı tarihlerde (8-12 Nisan) diğer salonda PLASTPAK Plastik ve Ambalaj Teknolojisi Fuarı ve 4 – 7 Ekim MAKTEK İzmir Metal İşleme Makinaları Fuarı ile devam edecek fuarlarıyla İzmir ve Ege bölgesinin üretimine, ihracatına ve ekonomisine destek verecek. 

Konuyla ilgili bilgi veren TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Türkiye’de altı fuar merkezimiz, 16 şehirde ofislerimiz ve 730 çalışanımızla hizmet veriyoruz. Bu merkezlere ek olarak, İzmir’de de çağdaş bir fuar alanı olan fuarizmir’de İZFAŞ ve İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle artık alanlarında birer marka olmuş fuarlarımızla İzmir ve Ege bölgesine hizmet edeceğiz. Bu kararı alırken, ülkemizin geleceğine, İzmir ve Ege bölgesinin potansiyeline verebileceğimiz katkıya olan inancımız en önemli hareket noktamızdı. Ülkemiz sanayi kuruluşlarının %13’ü Ege bölgemizde yer alıyor, bu çok önemli bir oran ve Ege Bölgesi’nin büyük gücünü gösteriyor. Bu sebeple İzmir’i merkez olarak belirlerken bölge kapsamında yer alan illerimizi de dikkate alıyoruz. Denizli, Muğla, Aydın, Kütahya, Manisa ve Uşak da büyük potansiyelleriyle fuarlarımıza katılımcı ve ziyaretçi olacaktır. Bölgenin ekonomik olarak gelişiminde pay sahibi olmak, bölgeyi daha çok istihdama, üretime ve ihracata teşvik ederken bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına da katkı yapmak bizleri çok mutlu ediyor.” dedi.

Bilgi İçin:

Simge Soygür / Proje Pazarlama Uzmanı
simgesoygur@tuyap.com.tr 0232 464 92 01
 
Ayşe İnci Aksoy / Proje Pazarlama Uzmanı
ayseaksoy@tuyap.com.tr 0212 867 12 26

 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN