2017’ye kıyasla yüzde 8,2 ziyaretçi artışı

2017’ye kıyasla yüzde 8,2 ziyaretçi artışı

Endüstri 4,0’a dair her şey MAKTEK İzmir’de konuşuldu

Makina sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması MAKTEK İzmir Fuarı, 2017 yılında olduğu gibi bu yıl da bekleneni karşıladı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) iş birliği ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) desteğiyle düzenlenen fuarı, 34.812 sektör temsilcisi ziyaret etti.  Ar-Ge destekli inovasyon harikası yeni nesil ürünlerle sektörün fotoğrafını çeken fuar kapsamında gerçekleştirilen makina satışıyla hedeflenen iş hacmine ulaşıldı.

İnovasyon şovu MAKTEK İzmir’de!

İnovasyon şovu MAKTEK İzmir’de!

Müşteri beklentilerini en doğru şekilde anlamak ve karşılamak için çalışan firmalar, günümüzde inovasyonu sonuç olarak değil, bir süreç olarak görüyor. Takım tezgahları sektörü gibi teknolojik olarak inovasyonun çok hızlı olduğu bir sektörde, 5-10 yıl sonraki teknolojiyi düşünerek ürünler geliştirmek, markaların en önemli parametreleri arasında yer alıyor. CNC Dikey İşleme Merkezleri, Plaka Delme Makineleri, CNC Büküm Merkezi ve Robotlu Tezgah Besleme Sistemi gibi heyecan verici birçok inovasyon, 12 Ekim Cumartesi gününe kadar kapıları açık olan MAKTEK İzmir Fuarı’nda sergileniyor.

 

İhracat limanı İzmir

İhracat limanı İzmir, MAKTEK Fuarı’na ev sahipliği yapıyor

Her yıl ortalama 185 milyon dolarlık makine İzmir’e kuruluyor

İhracat odaklı büyüme stratejisiyle milli ve yerli üretime odaklanan Takım Tezgahları Sektörü tamamlayıcı ekipmanları ile birlikte, 2018 yılında 728 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi. Bu ihracatın yaklaşık 50 milyon dolarını üstlenen İzmir, otomotiv tedarik, savunma ve havacılık, kalıp, ambalaj gıda, ağaç işleme ve mobilya sektörlerinde kullanılan takım tezgahlarının yaklaşık yüzde 16’sına ev sahipliği yapıyor. Her yıl ortalama 185 milyon dolarlık makinenin İzmir’e kurulmasının farkındalığıyla takım tezgahları sektörünün buluşma noktası olan MAKTEK İzmir 2019 Fuarı, 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor.

MAKTEK İzmir’den dünyaya yayılan İnovasyon!

MAKTEK İzmir’den dünyaya yayılan İnovasyon!

Son yıllarda devlet kurumları ve özel sektör, inovasyon konusuna odaklanmış durumda.  Ülkeyi katma değerli ürünlerle buluşturmanın ötesinde müşteri beklentilerini en doğru şekilde anlamak ve karşılamak için markalar inovasyonu bir iş stratejisi olarak görüyor.  Teknolojinin hızlı değiştiği günümüzde de Takım Tezgahları sektörü, ileriye dönük teknolojik yatırımlar yapıyor. Takım tezgahları sektörü ile bağlantılı olarak 0tomotiv, savunma, havacılık ve beyaz eşya sektörlerindeki gelişmeleri sektör paydaşlarıyla buluşturacak olan MAKTEK İZMİR, sektörün en önemli firmalarının, ihracatçılarının, dünya markalarının yeni nesil ürünlerini fuar kapsamında ziyaretçilerle bir araya getirecek.

Ege’nin sanayide de incisi İzmir

İzmir, ilk yarıyılda makine sektörünün ihracatından yüzde 7’lik pay aldı

Türkiye makine sektörü 2019’un ilk yarısında geçtiğimiz döneme göre ihracatını yüzde 4,9 artırarak 8,8 milyar dolara yükseltti. Türkiye’nin makine ihracatında ise İzmir, aynı dönemde yüzde 7 pay alarak önemli bir başarıya imza attı.  Ege’nin sanayide de incisi İzmir, bu yıl MAKTEK Fuarı ve fuara ilk kez eklenen “Döküm, Demir ve Çelik Teknolojileri” ve “Kalıp Teknolojileri” özel bölümleri ve 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefiyle 9-12 Ekim tarihleri arasında Fuarizmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde MAKTEK İzmir’e ev sahipliği yapacak.
 

MAKTEK İzmir 2019 İçin Geri Sayım Başladı

 
MAKTEK İzmir 2019 İçin Geri Sayım Başladı

Makine sanayisi ile imalat sanayisinin temel üretim aracı olan takım tezgahlarının en önemli firmaları MAKTEK İzmir 2019 Fuarı’nda bir araya gelecek. Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğinde; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş. (İZFAŞ), Ege bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Odası’nın desteğiyle düzenlenen fuar 9-12 Ekim 2019 tarihleri arasında, Fuarizmir Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.
 

THY, MAKTEK İzmir Fuarı' nın Resmi Hava Yolu Oldu

THY, MAKTEK İZMİR FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU!
TÜYAP tarafından Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri (İZFAŞ), Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası’nın desteği ile 9 - 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Fuarizmir Uluslararası Fuar Merkezi Gaziemir – İzmir’de makina sektörünü buluşturacak .
MAKTEK İzmir 2019 Fuarı’nın Resmi Hava Yolu,THY oldu.
 

MAKTEK, 2017’de İzmir'de!


Yıllardır İstanbul’da başarı ile düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı, 2017’de İzmir’de! Makina Sektörünün en büyük buluşması MAKTEK Fuarı, İzmir’de Ege Bölgesi’nin imalat endüstrisine yön vermeye hazırlanıyor. 2 yılda bir İzmir’de düzenlenecek MAKTEK İzmir Fuarı, sektörün güçlü buluşmasına ev sahipliği edecek.
 

Fuarcılığın devi TÜYAP, İzmir’de ihtisas fuarlarına başlıyor...

TÜYAP uluslararası fuarlarını İzmir’e taşıyor…

Fuarcılık sektörünün en büyük firması TÜYAP, ülkemizin sektördeki en önemli yatırımlarından biri olan fuarizmir’de, İstanbul’da yıllardır başarıyla gerçekleştirdiği uluslararası fuarların İzmir buluşmasını başlatıyor…